DOMOWA HODOWLA PSÓW RASOWYCH

O RASIE

CHIHUAHUA


POCZĄTKI RASY

Charakter rasy chihuahua

Chihuahua to duży pies w niewielkim opakowaniu. Nie jest zabawką i nie powinien być tak traktowany. To psiak wesoły i przyjacielski. Jest bardzo wrażliwy i mocno przywiązany do właściciela, którego nie odstępuje na krok. Chihuahua lubi być w centrum zainteresowania i przesiadywać na kolanach. Ignorowany przez dłuższy czas, upomina się o należną mu uwagę. Zwykle największym uczuciem darzy wybraną osobę, ale jest miły również dla pozostałych domowników.

Pies rasy chihuahua będzie dobrym przyjacielem dla starszych dzieci. Nie nadaje się natomiast dla dwu-, trzylatków, które niechcący mogą zrobić krzywdę delikatnemu pieskowi. Dobrze tolerują towarzystwo innych psów w domu, ale lepiej, żeby były one podobnej wielkości lub spokojnej i łagodnej rasy.


INFO O RASIE: https://www.psy.pl/rasy/chihuahua

Chihuahua to zwierzak czujny i pewny siebie, dzielnie broni swojego terenu i jest gotów obszczekać każdego intruza. Ogromna odwaga u chihuahua bywa często sporym problemem, bo czworonogi tej rasy nie czują respektu przed znacznie większymi od siebie pobratymcami i są skłonne je zaatakować. 

Chihuahua jest uważana za najmniejszego psa świata, chociaż obecnie w hodowli preferuje się większe (od 1,5 do 3 kg) osobniki. Nazwa rasy pochodzi od stanu i miasta leżących na północy Meksyku. Według jednej z legend te małe, odważne czworonogi miały towarzyszyć duszom zmarłych w drodze przez dziewięć rzek zaświatów. Błękitne psy uważano za święte i składano w ofierze bogom, aby zapewnić sobie ich przychylność, rude chihuahua przynosiły szczęście. 

Tel.: +48 608 550 916
Strona utworzona za pomocą usługi Webnode
Załóż darmową stronę internetową!