DOMOWA HODOWLA PSÓW RASOWYCH

O RASIE

AMERICAN BULLY

(pocket)


POCZĄTKI RASY

Początki rasy American Bully sięgają lat 90 - XX wieku, kiedy to hodowcy w Stanach Zjednoczonych postanowili stworzyć rasę, która z założenia miałaby charakteryzować się łagodnością i spokojnym usposobieniem przy braku agresji lub jej ograniczeniu, która jest znana pitbullom. Osobniki nowej rasy, zachowywałyby jednocześnie swój charakterystyczny wygląd i budowę. W programie hodowlanym krzyżowano nie tylko American Pit bull Terrier z American Staffordshire Terrier, ale również takie rasy psów jak buldogi amerykańskie, buldogi angielskie, bulmastify, bulteriery, rottweilery, a nawet inne rasy krzyżowe. Efektem końcowym było stworzenie nowej rasy American Bully.


INFO O RASIE: https://bully.pl/american-bully-fakty-o-rasie/

Głównymi regionami USA, w których prowadzono prace hodowlane i stworzono American Bullies, były stany Wirginia i Kalifornia Południowa, ale wieści o próbie stworzenia nowej rasy szybko rozprzestrzeniły się na całe Stany Zjednoczone i wkrótce stały się popularne w całym kraju.

American Bullies to imponujące psy o niezwykle muskularnych ciałach. Mają unikalne kształty głów, co jest jedną z kluczowych cech tej rasy. Ich głowy są szerokie i bardzo duże, ale zawsze są proporcjonalne do reszty ciała. American Bullies mają dobrze umięśnione i dość wystające policzki, pozbawione zmarszczek.

Pysk mają szeroki i lekko kwadratowy, jego długość jest mniejsza niż długość czaszki psa, a grzbiet nosa jest prosty. Żuchwa jest bardzo dobrze rozwinięta, głęboka i szeroka z ogólną strukturą szczęki psa. Ich pysk i płaszczyzna czaszki wyglądają bardzo podobnie do buldoga angielskiego.

American Bullies mają duże nosy z dobrze otwartymi nozdrzami. Wszystkie pigmentacje nosa są dopuszczalne, ale zwykle są zgodne z kolorem sierści u psa. Oczy są średniej wielkości, owalne lub lekko zaokrąglone, osadzone dość szeroko i dość nisko na czaszce. Wszystkie kolory oczu są możliwe z wyjątkiem niebieskiego. Psy tej rasy mają uszy osadzone wysoko na głowie.

Mają dobrze umięśnione i średniej długości szyje, lekko wysklepione na szczycie, które stają się stopniowo szersze na dobrze rozluźnionych barkach psa. American Bullies mają ściśle połączone ciała z głębokimi, szerokimi piersiami i ładnie wysklepionymi żebrami. Klatki piersiowe mogą być szersze niż głębsze, ale nigdy nie przesadzone. American Bullies mają szerokie, mocne i jędrne plecy, a ich górne linie są równe i proste. Zady opadają nieco w dół w kierunku podstawy ogona, lędźwie są natomiast krótkie i szerokie.

American Bullies mają długie i muskularne łopatki, które są dobrze rozluźnione. Przednie nogi są umięśnione, silne, z lekkim skrętem w przedramieniu. Łokcie są osadzone blisko siebie lub w niewielkiej odległości od ciała psa. Patrząc z przodu, przednie nogi psa są umiarkowanie rozstawione, prostopadle do ziemi. Kości śródręcza są mocne, krótkie, elastyczne i ustawione pod pewnym kątem.

Ich tylne kończyny są muskularne, szerokie i potężne, a psy mają dobrze wypełnione i głębokie zadki. Uda są dobrze rozwinięte i umięśnione, patrząc z boku stawy skokowe są ładnie zgięte, a nadgarstki mocno opuszczone, prostopadle do ziemi. Patrząc od tyłu, tylne nadgarstki są równoległe do siebie.

Stopy są okrągłe, zwarte i proporcjonalne do ogólnego wzrostu psa. Ich ogony są często opisywane jako ogony z "uchwytem do pompy" lub "korbą", chociaż niektóre American Bully mają je proste, co jest dopuszczalne zgodnie ze standardem UKC. Ich ogony są naturalnym przedłużeniem górnej linii psa i zwężają się ku końcowi. American Bullies trzymają swoje ogony na poziomie górnych linii, chociaż gdy są podekscytowane mogą też unieść je nieco wyżej.

Przedstawiciele rasy American Bully, mają gładką, przylegającą, błyszczącą i lekko sztywną w dotyku sierść. Może być ona we wszystkich kolorach z wyjątkiem merle.

Tel.: +48 608 550 916
Strona utworzona za pomocą usługi Webnode
Załóż darmową stronę internetową!